Yardım

Ad Soyad *
Firma
Telefon
E-Mail *
Konu
Notunuz *
  Yenile
Güvenlik Resimdeki kodu giriniz.
 

IPhone E-mail Ayarları ve Kurulumu

Iphone telefondan öte bir çeşit cep bilgisayarıdır. Oldukça kullanışlı ve kolay bir işletim sistemine sahiptir. Email kurulumu da oldukça basittir.

Aşağıda görsel olarak hazırladığımız ayarları iphonu'unuza kurduğunuzda kendi alan adınıza kayıtlı e-mail'den yada şirket email'inizden mobil durumdayken e-mail alıp gönderebilirsiniz.

Öncelikle bir e-mail adresiniz ve birde şifre

 • Örnek e-mail adresiniz: ali@emu.com.tr
 • Şifreniz: ******
 • Adım 1

  Iphone arayüzünden Ayarlar bölümüne girin.


  Adım 2

  Mail, kişiler, Takvimler düğmesine tıklayın.


  Adım 3

  "Hesap Ekle" düğmesini tıklayın.


  Adım 4

  Diğer düğmesini tıklayın.


  Adım 5

  Adınızı, email adresinizi, parolanızı ve açıklama kısmını örnekdeki gibi doldurun ve "Kaydet" düğmesine basın. (Önemli olan e-mail adres ve parola kısmıdır)


  Adım 6

  gelen pencerede "POP" düğmesini seçin ve Gelen Posta Sunucusu ve Giden Posta sunucusu ayarlarını örnekdeki gibi yapın. (tabii kendi bilgilerinizle). Tüm bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra Kaydet dümesine basın.


  Adım 7

  Öncelikle SSL bağlantısı kontrolü yapacak ve sertifika geçerli değil uyarısı verebilir. Bu durumda Vazgeç düğmesini tıklayın. Sonrada sağ üstten Kaydet düğmesine tıklayın.


  Adım 8

  "Bu hesap mail alıp gönderemeyebilir" uyarısı geçersiz sertifikadandır. Kaydet düğmesine tıklayın. E-mail kurulumu tamamladınız. Iphone'unuzun Anasayfasına geçerek E-mail butonunu tıklayın. E-Mail alıp göndermeye başlayabilirsiniz.


  Standart ayarlarda Iphone'nunuza gelen maillerin bir kopyası sunucuda saklı kalacaktır.

  Anasayfa > Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Hesaplar Sekmesi altında kurmuş olduğunuz hesaba tıklayın ve sayfanın en altında "İleri Düzey Seçenekler" i göreceksiniz. Diğer platformlardan da aynı maili okumak istiyorsanız "Sunucudan sil" şeçeneği "Asla" olmalı. iPhone ile okuduğunuz mailin diğer platformlara düşmesini istemiyorsanız, iPhone ile maili okuduğunuzda sunucudan silinmesini istiyorsanız ayarları değiştirmelisiniz.

  Buraya kadar olan bölümde şirket yada kendi alan adınıza ait e-mail adresini kurdunuz.

  Gmail, Yahoo Mail, Aol Mail ve Mobile Me kurulumu bu kadar karmaşık değildir. tek adımda bu e-mailleri Iphone'unuza kurabilirsiniz.